
PCPR Zawiercie
Życzenia z okazji Dnia Dziecka
1
cze
2023
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Alkoholowy Zespół Płodowy jest chorobą nieuleczalną, której można uniknąć, zachowując abstynencję w czasie trwania ciąży. Badania pokazują, że nie ma takiej dawki alkoholu, która byłaby bezpieczna dla płodu.
Alkohol uszkadza układ nerwowy dziecka, uszkadza mózg, hamuje wzrost dziecka.
Małgorzata Klecka, ekspert ds. FAS przy PARPA wyróżnia 5 typów zaburzeń przywiązania u dzieci z FAS:
FAS nie da się wyleczyć. Bardzo ważna jest wczesna diagnoza i stała pomoc, wsparcie rodziny.
Dziecko z FAS należy otoczyć opieką, troską i akceptacją. Zadbać o systematyczną terapię oraz ciągłą stymulację rozwoju.
PCPR Zawiercie
1
cze
2023
Więcej
PCPR Zawiercie
31
maj
2023
Więcej
PCPR Zawiercie
30
maj
2023
Więcej
PCPR Zawiercie
24
maj
2023
Więcej
PCPR Zawiercie
9
maj
2023
Więcej
PCPR Zawiercie
19
kwi
2023
Więcej
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.
Ukryj moduł.