Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

W dniu 16 marca 2017 miała miejsce realizacja działania projektowego o charakterze motywacyjnym. W działaniu wzięła udział grupa 28 osób niepełnosprawnych uczestniczących w Projekcie.

Grupa osób niepełnosprawnych wraz z doradcami ds. osób niepełnosprawnych i psychologiem udali się do kina Helios w Dąbrowie Górniczej, gdzie obejrzeli film biograficzny w reżyserii Marie Noelle pt. "Maria Skłodowska - Curie". Wierna faktom historia wielkiej kobiety, która mimo powszechnej nienawiści i uprzedzeń do płci żeńskiej w świecie nauki dostaje dwa razy Nagrodę Nobla. Uczestnicy i uczestniczki projektu mieli okazję poznać portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.

Kolejnym punktem programu był przeprowadzony przez psychologa warsztat tematyczny, który dotyczył mechanizmów psychologicznych sprzyjających lub utrudniających samorealizację. Warsztat odbył się w Restauracji "Pałacowej" w Dąbrowie Górniczej, w której także zorganizowany został obiad.

Wrażenia i przemyślenia uzyskane dzięki udziałowi w wydarzeniu staną się podstawą do dalszej pracy nad motywacją do poszukiwania siebie, aktywnego włączania się w życie społeczne i przełamywania barier myślowych ograniczających własne możliwości.

21

MAR

2017

1717

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.