Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

W dniu 10.11.2016r. zrealizowana została grupa warsztatowa dla osób niepełnosprawnych, uczestniczących w projekcie pt.: "Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim". Tematem  spotkania było przezwyciężanie własnych ograniczeń i dążenie do samorealizacji bez względu na wiek, płeć, czy poziom sprawności fizycznej.

W ramach zajęć zorganizowany został wyjazd do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej na  projekcję filmu dokumentalnego pt.: "Operacja Hip - Hop" wraz z prelekcją na temat historii powstania filmu. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli pełną ciepła i humoru historię grupy odważnych, młodych, ale tylko duchem tancerzy z Nowej Zelandii, którzy ruszają w drogę do Las Vegas, żeby wystąpić na  Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Film pozwolił poznać nietuzinkowych członków „ekipy” opowiadających nie tylko o tańcu, ale również o swoim życiu, miłości, historii, rodzinie oraz starości, która jest udziałem nawet tych „młodych duchem”. Historia opowiedziana w filmie w sposób niestereotypowy pokazała aktywność osób starszych, w tym również osób niepełnosprawnych, umiejętnie pokonujących napotykane bariery, zachęcając  tym samym uczestników i uczestniczki Projektu do wiary we własne możliwości, głębszej refleksji nad sensem życia oraz do determinacji i wytrwałości  w osiąganiu założonych celów.

Wyjazd odbył się w ramach cyklicznie odbywających się grup warsztatowych. Uczestniczyło w nim 31 osób niepełnosprawnych oraz opiekunki grupy - doradczynie ds. osób niepełnosprawnych.

15

LIS

2016

437

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Kilkunastoosobowa grupa kobiet i mężczyzn stojąca przed wejściem do budynku Pałacu Kultury Zagłębia

Zdjęcie: Kilkunastoosobowa grupa kobiet i mężczyzn stojąca przed wejściem do budynku Pałacu Kultury Zagłębia

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.