Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

W dniu 14.07.2017r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w ramach cyklicznie odbywających się grup warsztatowych dla rodzin zastępczych uczestniczących w projekcie „Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim” odbyło się spotkanie z dietetyczką Panią Ewą Wilską.

W spotkaniu wzięły udział osoby pełniące funkcję rodziny zastępczej mające pod  swoją opieką dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym.

Prowadząca wygłosiła ciekawą prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą konsekwencji zdrowotnych źle zbilansowanej diety dla dzieci oraz najpopularniejszych pułapek żywieniowych w jadłospisie osób młodych.

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące zdrowego odżywiania, wskazane zostały najczęściej popełniane błędy żywieniowe u dzieci. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzieli się również, o które produkty warto wzbogacić dietę dziecka, a które są im zbędne do prawidłowego funkcjonowania. Pani Ewa zwróciła również uwagę, jak ważna jest codzienna aktywność ruchowa u najmłodszych, jaki ma wpływ na ich zdrowie i prawidłowy rozwój.

Podczas spotkania padło wiele ważnych pytań. Rodziców najbardziej interesował fakt "uczenia" dzieci jedzenia zdrowych produktów, warzyw oraz zmiany złych nawyków żywieniowych, jak i wpływ spożywanych produktów na zdrowie dzieci.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i dostarczyło rodzicom odpowiedzi na wiele nurtujących pytań oraz było okazją do zweryfikowania własnej wiedzy na temat zdrowego trybu życia i zasad właściwego żywienia.

20

LIP

2016

447

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Chłopiec patrzący na paterę z ciastkami, a obok stos owoców

Zdjęcie: Chłopiec patrzący na paterę z ciastkami, a obok stos owoców

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.