Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

Wyjazd motywacyjny dla osób z niepełnosprawnością w ramach projektu "Aktywna integracja szansą na lepsze życie - program aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego"

W związku z realizacją projektu "Aktywna integracja szansą na lepsze życie - program aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego" w dniu 22 czerwca br. odbył się wyjazd motywacyjny dla osób z niepełnosprawnością. W wyjeździe wzięło udział łącznie 10 osób z niepełnosprawnością.

Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmu pt: "W jak morderstwo" z polską plejadą gwiazd. Film utrzymany w tonacji komediowej z wątkiem kryminalnym, pokazujący do jakich czynów są zdolni ludzie, gdy w grę wchodzi walka o miłość i pieniądze.

Uczestnicy zwiedzili również odrestaurowany Pałac Dietla w Sosnowcu - jeden z najpiękniejszych i najbardziej okazałych obiektów w Zagłębiu Dąbrowskim przedstawiający architekturę z okresu późnego baroku. Uczestnicy poznali historię życia i pracy właściciela Pałacu Henryka Dietla i jego rodziny oraz poszerzyli wiedzę historyczną za sprawą barwnej narracji w wykonaniu oprowadzającego po salach pałacu, kuratora wystawy.

Celem działania było zintegrowanie osób niepełnosprawnych, poprawa kontaktów społecznych, uatrakcyjnienie spędzania wolnego czasu oraz poszerzenie wiedzy z zakresu historii i kultury okres baroku.

W ramach wyjazdu zapewniony został transport, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW oraz ciepły posiłek w formie dwudaniowego obiadu. Działanie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

28

CZE

2021

437

razy

czytano

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.