Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

W dniu 27.05.2019r. w ramach projektu pt. "Aktywna integracja szansą na lepsze życie - program aktywizacji społeczno-zawodowej dla mieszkańców powiatu zawierciańskiego" miał miejsce wyjazd motywacyjny dla osób z niepełnosprawnościami. Doradczynie ds. osób niepełnosprawnych zorganizowały wizytę studyjną, której celem było promowanie sportu i aktywności fizycznej osób z niepełnosprawnościami oraz zapoznanie z działalnością Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych "START" w Katowicach.

Grupa 14 uczestniczek i uczestników projektu wzięła udział w treningu Goal-Ball, czyli dyscypliny sportowej dedykowanej osobom niewidomym i słabowidzącym. Uczestnicy zapoznali się z zasadami gry oraz kibicowali zawodnikom. W trakcie prelekcji pan Piotr Szymala - trener drużyny wraz ze współpracownicą opowiedzieli historię dyscypliny Goal-Ball, pochwalili się osiągnięciami drużyny, a także opowiedzieli o treningach i sukcesach w innych dyscyplinach sportu, a także o zmaganiach zawodników podczas paraolimpiad. Uczestnicy mieli możliwość rozmowy z zawodnikami. Tematyka wizyty studyjnej pokazała uczestniczkom i uczestnikom projektu, że mimo przeciwności, napotykanych barier, można się realizować oraz osiągnąć wiele w swoim życiu, choć potrzeba czasu, ciężkiej pracy, walki ze swoimi słabościami oraz wiary we własne możliwości.

Kolejnym punktem wyjazdu było przedstawienie operowe pt. "Dydona i Eneasz" w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Sztuka odwołuje się do antycznego mitu o greckiej uciekinierce Dydonie, która dotarła do wybrzeży Afryki, gdzie założyła Kartaginę, i Eneaszu- dowódcy, który z oddziałem żołnierzy po przegranej bitwie uciekł spod Troi. Mimo antycznego nawiązania, sztuka porusza ciągle aktualne kwestie relacji międzyludzkich, relacji społecznych i politycznych.

Organizacja wyjazdu była sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

15

PAŹ

2020

497

razy

czytano

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Grupa kobiet i mężczyzn siedzi na widowni w sali gimnastycznej

Zdjęcie: Grupa kobiet i mężczyzn siedzi na widowni w sali gimnastycznej

Grupa kobiet i mężczyzn przed wejściem do teatru

Zdjęcie: Grupa kobiet i mężczyzn przed wejściem do teatru

Trener tłumaczy publiczności zasady gry

Zdjęcie: Trener tłumaczy publiczności zasady gry

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.