Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konferencja i IX Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2016r.

Świętowanie Rodzicielstwa Zastępczego już na stałe zagościło w kalendarzu imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Tradycyjnie jak co roku Centrum po raz IX uczciło dzień 30 maja, który został ogłoszony przez Sejm RP Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w br. odbyły się w Gminie Pilica na terenie Ośrodka Edukacyjno - Naukowego w Smoleniu k/Pilicy.

W dniu 04.06.2016r. pod patronatem Starosty Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pilica w Ośrodku Edukacyjno - Naukowym w Smoleniu została zorganizowana Konferencja promująca rodzicielstwo zastępcze.

Uczestników Konferencji powitał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik, a oficjalnego otwarcia dokonali: Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu Pan Adam Witas.

Z zaproszonych gości udział w Konferencji wzięli: Pan Stanisław Dąbrowa - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Mirosław Mazur - Radny Województwa Śląskiego, Pani Anna Nemś - Poseł na Sejm RP, Pan Krzysztof Wrona - Starosta Zawierciański, Pani Halina Mackiewicz - Skarbnik Powiatu Zawierciańskiego, Pan Artur Janosik - Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, Pani Anna Kulczak - Sekretarz Miasta i Gminy Pilica, Pani Barbara Przybylik - Radna Miasta i Gminy Pilica, Pani Elżbieta Szymusik - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilicy, Pan Aleksander Jachimowski - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu, jak również Pani Jolanta Rowecka i Pan Sławomir Janicki - Dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu zawierciańskiego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących.   

Wśród prelegentów swoje wystąpienia zaprezentowali:

  1. Pani Jadwiga Miśkiewicz, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, przedstawiła aktualną sytuację rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie zawierciańskim.
  2. Pan Jarosław Stankiewicz, Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek dla Dzieci i Młodzieży w Nagłowicach, zapoznał uczestników konferencji z programem prowadzonych szkoleń dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz z tematem dot. instytucjonalnej pieczy zastępczej.
  3. Pani Teresa Mucha-Popiel, rodzina zastępcza niezawodowa z Zawiercia, podzieliła się doświadczeniami w sprawowaniu opieki nad powierzonymi jej dziećmi.
  4. Pani Elżbieta Sołtys z Fundacji Robinson Crusoe omówiła proces usamodzielniania się  wychowanków pieczy zastępczej.

Uczestnicy Konferencji po jej zakończeniu, wspólnie z rodzinami zastępczymi wzięli udział w Pikniku, który rozpoczął się występami artystycznymi wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. W dalszej części zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierbce, grupa taneczna Cheerleaders z Zespołu Szkół w Pilicy, wychowankowie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu powiatu zawierciańskiego oraz Zespół Romski CIERHEŃ z Zawiercia.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, które zapewnili Organizatorzy IX Pikniku w postaci dmuchanej zjeżdżalni, suchego basenu z piłeczkami, trampoliny, żółwia wspinaczkowego. Dużą atrakcją dla dzieci i rodzin był przejazd konną bryczką i motocyklami. Dodatkową niespodzianką była prezentacja sprzętu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierbce i Kleszczowej, która również zorganizowała wiele ciekawych atrakcji związanych z pracą strażaka.

Uczestnicy Pikniku otrzymali ciepły posiłek i napoje, które zapewniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Obecność rodzin, radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów Pikniku. Podczas imprezy towarzyszyła nam słoneczna aura, pogoda ducha i miła atmosfera.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy, zwłaszcza Burmistrzowi Miasta i Gminy Pilica - Panu Arturowi Janosik, Dyrektorowi Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego - Panu Janowi Lamch oraz Kierownikowi Oddziału Biura Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Smoleniu - Panu Jakubowi Mastaj składamy serdeczne podziękowania, natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas.

Dyrekcja
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Zawierciu

10

CZE

2016

379

razy

czytano

315/410

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Najnowsze aktualności

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.