Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konferencja i VIII Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2015r.

 

Świętowanie Rodzicielstwa Zastępczego już na stałe zagościło w kalendarzu imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Tradycyjnie jak co roku Centrum po raz VIII uczciło dzień 30 maja, który został ogłoszony przez Sejm RP Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w tym roku odbyły się w Gminie Ogrodzieniec.

W dniu 30.05.2015r. pod patronatem Starosty Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec w Centrum Rozrywki "JURA" została zorganizowana konferencja promująca rodzicielstwo zastępcze, w której wzięli udział zaproszeni goście m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa, Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona, Wicestarosta Zawierciański Pan Konrad Knop, Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Pan Andrzej Mikulski, Przewodniczący Rady Miejskiej Urzędu Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu Pan Zygmunt Podsiadło, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach Pani Marietta Hełka, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Pani Maria Milejska, Skarbnik Powiatu Zawierciańskiego Pani Halina Mackiewicz, Radni powiatowi, Radni i Sołtysi Gminy Ogrodzieniec, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu.

Uczestników konferencji powitał Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Pan Andrzej Mikulski, natomiast oficjalnego otwarcia dokonali: Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa.

Wśród prelegentów swoje wystąpienia zaprezentowali:

  1. "Rodziny zastępcze w powiecie zawierciańskim" przedstawił Pan Adam Witas Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.
  2. "Zadania samorządu województwa w systemie wspierania rodziny i pieczy zastępczej" przedstawiła Pani Marietta Hełka, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach.
  3. "Idea rodzicielstwa zastępczego" przedstawiła Pani Bożena Gwizdek, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zawierciu.

Po zakończeniu Konferencji jej uczestnicy, wspólnie z rodzinami spokrewnionymi, niezawodowymi i zawodowymi, wzięli udział w Pikniku, który rozpoczął się występami artystycznymi wychowanków świetlic środowiskowych w Ogrodzieńcu, zespołu Marżonetek, w dalszej części zaprezentowali się wychowankowie placówek opiekuńczo - wychowawczych z terenu naszego powiatu.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, które oferuje Centrum Rozrywki "JURA" w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni, karuzel, placów zabaw, przejazdu bajkową ciuchcią i kolejką, zjazdu na rollercoasterze, basenu z łódkami, gokartów, rodeo oraz suchego basenu z piłeczkami.

Uczestnicy Pikniku otrzymali ciepły posiłek i napoje, które zapewniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. W trakcie trwania Pikniku pracownicy OPS w Ogrodzieńcu częstowali gości słodkimi wypiekami, sokami a bajkowe postacie rozdawały cukierki.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy składamy podziękowania,   natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność.Świętowanie Rodzicielstwa Zastępczego już na stałe zagościło w kalendarzu imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

03

CZE

2015

248

razy

czytano

345/410

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Najnowsze aktualności

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.