Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

PCPR Zawiercie

Piecza zastępcza

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa

W dniach 19-21 października 2014 roku w Zawierciu odbyła się ogólnopolska konferencja zorganizowana pn. "Rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych (dobre praktyki - dotychczasowe doświadczenia) Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - perspektywa finansowa" przez Stowarzyszenie Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie "Centrum". W konferencji uczestniczyły 64 osoby, które stanowiły liczną grupę kadry z jednostek pomocy społecznej z całego kraju. Zaproszenie na konferencje przyjął Jarosław Duda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Realizacji Programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Kaca.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością również Starosta Zawierciański Rafał Krupa, Wicestarosta Rafał Proc, Wiceprezydent Miasta Zawiercie ds. społecznych Marek Kozieł oraz Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Dyrektor MOPS w Zawierciu Zygmunt Knopik.  Obecni byli także przedstawiciele Oddziału Śląskiego PFRON Anna Wandzel Dyrektor Oddziału oraz Gabriela Knapik. Zaproszenie przyjęli również Redaktor Naczelny "Problemów Społecznych" Bogdan Knapik oraz lokalne media. Tegoroczne październikowe spotkanie poświęcone było zadaniom samorządów powiatowych na rzecz osób niepełnosprawnych, perspektywie finansowej   Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jak również rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych w samorządach powiatowych ze środków PFRON - program "Aktywny Samorząd".

W pierwszym dniu konferencji została przedstawiona pierwsza część  prezentacji dotycząca dobrych praktyk  - dotychczasowe doświadczenia w rehabilitacji społecznej samorządów powiatowych w Polsce przez PCPR w Głogowie, PCPR w Kole oraz PCPR w Żaganiu. Druga część prezentacji  kontynuowana była w trzecim dniu konferencji przez PCPR w Busku - Zdroju oraz PCPR w Zawierciu. Uczestniczący w konferencji Zastępca Dyrektora Wydziału Realizacji Programów  PFRON przedstawił zadania samorządów powiatowych na rzecz osób niepełnosprawnych, jak również perspektywę finansową PFRON na najbliższe lata. Uczestnicy spotkania w bezpośrednich rozmowach mieli okazję przekazać uwagi i problemy, z jakimi borykają się samorządy, w tym powiatowe centra pomocy rodzinie, realizujące na co dzień ustawowe zadania na rzecz osób niepełnosprawnych. Przedstawione zostały planowane zmiany w programie PFRON "Aktywny Samorząd" realizowany przez samorządy powiatowe. Jarosław Duda podczas swojego wystąpienia w drugim dniu spotkania przedstawił aktualnie realizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz omówił planowane zmiany w działaniach PFRON-u. Po wystąpieniu Pełnomocnika, głos zabrali licznie zgromadzeni na sali uczestnicy spotkania. Na koniec konferencji firma ORTOCENTRUM przedstawiła najnowocześniejsze rozwiązania w protetyce kończyn.

 

23

PAŹ

2014

316

razy

czytano

370/410

pcpr.zawiercie.powiat.pl

Najnowsze aktualności

Piecza zastępcza

Logo serwisu.

Rehabilitacja osób
niepełnosprawnych

Logo serwisu.

Ośrodek interwencji
kryzysowej

Logo serwisu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Logo serwisu.

Ważne linki

SOW System Obsługi Wsparcia

ePUAP

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.