Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

XI Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2018r.

Strona główna » Aktualności » XI Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2018r.

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Dyrekcja i Pracownicy PCPR oraz Pani Małgorzata Szewczyk - Dyrektor MOPS w Porębie

Za nami obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Patronat nad uroczystością objął Starosta Zawierciański i Burmistrz Miasta Poręba. XI Piknik odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie.

Oficjalnego otwarcia Pikniku dokonała Pani Maria Milejska członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego i Pan Ryszard Spyra Burmistrz Miasta Poręba. Miłej zabawy uczestnikom Pikniku życzyli: Pani Urszula Cieśla przedstawiciel Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach i Pani Anna Nemś Poseł na sejm RP.

Zaproszeni goście wspólnie z rodzinami zastępczymi wzięli udział w dalszej części imprezy, która rozpoczęła się występami artystycznymi grup tanecznych i wokalnych.

Z radością i entuzjazmem obecni na Pikniku uczestniczyli w warsztatach kulinarnych nt. zdrowego żywienia "Dietetyka smyka", pokazie "Bańkowej iluzji" w wykonaniu Pani Katarzyny Szczech oraz warsztatach plastycznych "Tęczowy parasol" skierowanych do rodzin zastępczych.

W trakcie trwania imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji. Dmuchane zamki, tunele,  fotobudka czy malowanie buziek cieszyły się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Dzieciaki miały możliwość uczestniczenia w rozgrywkach sportowych, które uświetniane były występami Studia Tańca i Fitness Eu4ya oraz występem Cheerleaderek.

Istotnym punktem imprezy było ogłoszenie zwycięzców konkursu plastycznego promującego zdrowy tryb życia zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu oraz rozgrywek sportowych.

Rodziny i zespoły biorące udział konkursach i rozgrywkach z rąk Wicestarosty Zawierciańskiego Pana Bogusława Piotrowskiego i Burmistrza Poręby otrzymały medale, puchary  i nagrody, wśród których znalazły się dwie piłki z autografem Kamila Glika, reprezentanta Kadry Narodowej w piłce nożnej.

Wyróżnienia i podziękowania wręczyli również Pan Adam Witas - Dyrektor PCPR i Pani Jadwiga Miśkiewicz - Z-ca Dyrektora.

Uczestnicy Pikniku otrzymali ciepły posiłek i napoje, które zapewniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. Podczas  imprezy dostępny był bufet kawowy, owoce oraz słodycze.

Przez cały czas towarzyszyła nam bardzo słoneczna aura, uśmiech i radość dzieci ze wspólnie spędzanego czasu. Obecność rodzin, ich czynne uczestnictwo w pikniku oraz zadowolenie dzieci były najcenniejszym podziękowaniem  dla organizatorów Pikniku.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy składamy serdeczne podziękowania, w szczególności Burmistrzowi Miasta Poręba Panu Ryszardowi Spyra, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie Pani Karolinie Ostrowskiej, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie Pani Małgorzacie Szewczyk, Dyrektorom Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2  w Porębie oraz Studio Tańca i Fitness Eu4ya z Zawiercia.

Wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas.

Organizatorzy
Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

czytano: 502 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 1