Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

X Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2017r.

Strona główna » Aktualności » X Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2017r.

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Grupa dzieci stojąca na scenie i śpiewająca wspólnie z Panem Michałem Wiśniewskim

Za nami X Jubileuszowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Tegoroczny piknik odbył się na terenie placu zamkowego Zamku Ogrodzienieckiego. Patronat nad uroczystością objął Starosta Zawierciański.

Oficjalnego otwarcia pikniku rodzinnego dokonał Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona. Życzenia do rodzin oraz Wychowanków skierowali również: Członek Zarządu Powiatu Pani Maria Milejska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożena Borowiec, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu Pan Adam Witas oraz Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu Pani Jadwiga Miśkiewicz.

Zaproszeni goście wspólnie z rodzinami zastępczymi wzięli udział w dalszej części imprezy, która rozpoczęła się występami artystycznymi grup młodzieżowych ze Studia Tańca i Fitness Eu4ya oraz Karoliny Wyrodek - uzdolnionej wokalnie uczennicy Zespołu Szkół w Pilicy.

Z radością i entuzjazmem wszyscy uczestnicy pikniku powitali zaproszonego na uroczystość Michała Wiśniewskiego, który uświetnił imprezę nie tylko indywidualnym występem ale również wspólnym karaoke z dziećmi z rodzin zastępczych oraz Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych.

W dalszej części zaprezentował się Zespół Mażoretek Fantazja z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu.

Istotnym punktem imprezy było ogłoszenie zwycięzców konkursu plastycznego "Moje wymarzone wakacje". Wręczono nagrody w  trzech kategoriach wiekowych. Nagrody za zajęcie I miejsc w postaci tabletów zostały ufundowane przez Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A w Zawierciu oraz  Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z.o.o w Zawierciu.

Dalszą atrakcją artystyczną był występ wokalny wychowanek Zakładu Poprawczego w Zawierciu oraz występy wychowanków Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Zawierciu i Górze Włodowskiej.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, które zapewnili Organizatorzy X Pikniku w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni, suchego basenu z piłeczkami, trampoliny, żółwia wspinaczkowego. Rodziny i zaproszeni goście mogli również zwiedzić Ogrodzieniecki Zamek. Dodatkową niespodzianką była prezentacja sprzętu ratowniczego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu oraz strzelanie z łuku pod okiem "Rycerza Mirka" z Bractwa Rycerskiego.

Uczestnicy Pikniku otrzymali ciepły posiłek i napoje, które zapewniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. Podczas całej imprezy dostępny był bufet kawowy.

Obecność rodzin, radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów Pikniku. Podczas imprezy towarzyszyła nam słoneczna aura, pogoda ducha i miła atmosfera.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy oraz sponsorom imprezy składamy serdeczne podziękowania. Wśród nich pragniemy szczególnie wyróżnić Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Panią Iwonę Pakuła-Błoch Prezesa Spółki z.o.o. "Zamek" w Ogrodzieńcu, Pana Jerzego Kozicz Prezesa Zarządu CMC Zawiercie, Pana Jarosława Ciszewskiego Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z.o.o., Pana Piotra Sobieraja Dyrektora Oddziału Banku BGŻ BNP PARIBAS S.A. w Zawierciu, Pana Marka Fiutak Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Panią Jolantę  Krupa z Nest Banku w Zawierciu, Pana Tomasza Męcik-Kronenberg, Pana Roberta Kleszcz Dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu, Panią Dorotę Cygan Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu oraz Studio Tańca i Fitness Eu4ya z Zawiercia.

Wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas.

Dyrekcja
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu

czytano: 1087 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 2