Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Konferencja i IX Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2016r.

Strona główna » Aktualności » Konferencja i IX Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2016r.

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierbce

Świętowanie Rodzicielstwa Zastępczego już na stałe zagościło w kalendarzu imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Tradycyjnie jak co roku Centrum po raz IX uczciło dzień 30 maja, który został ogłoszony przez Sejm RP Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w br. odbyły się w Gminie Pilica na terenie Ośrodka Edukacyjno - Naukowego w Smoleniu k/Pilicy.

W dniu 04.06.2016r. pod patronatem Starosty Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pilica w Ośrodku Edukacyjno - Naukowym w Smoleniu została zorganizowana Konferencja promująca rodzicielstwo zastępcze.

Uczestników Konferencji powitał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Artur Janosik, a oficjalnego otwarcia dokonali: Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu Pan Adam Witas.

Z zaproszonych gości udział w Konferencji wzięli: Pan Stanisław Dąbrowa - Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Mirosław Mazur - Radny Województwa Śląskiego, Pani Anna Nemś - Poseł na Sejm RP, Pan Krzysztof Wrona - Starosta Zawierciański, Pani Halina Mackiewicz - Skarbnik Powiatu Zawierciańskiego, Pan Artur Janosik - Burmistrz Miasta i Gminy Pilica, Pani Anna Kulczak - Sekretarz Miasta i Gminy Pilica, Pani Barbara Przybylik - Radna Miasta i Gminy Pilica, Pani Elżbieta Szymusik - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilicy, Pan Aleksander Jachimowski - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu, jak również Pani Jolanta Rowecka i Pan Sławomir Janicki - Dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu zawierciańskiego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących.   

Wśród prelegentów swoje wystąpienia zaprezentowali:

  1. Pani Jadwiga Miśkiewicz, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, przedstawiła aktualną sytuację rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie zawierciańskim.
  2. Pan Jarosław Stankiewicz, Dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek dla Dzieci i Młodzieży w Nagłowicach, zapoznał uczestników konferencji z programem prowadzonych szkoleń dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz z tematem dot. instytucjonalnej pieczy zastępczej.
  3. Pani Teresa Mucha-Popiel, rodzina zastępcza niezawodowa z Zawiercia, podzieliła się doświadczeniami w sprawowaniu opieki nad powierzonymi jej dziećmi.
  4. Pani Elżbieta Sołtys z Fundacji Robinson Crusoe omówiła proces usamodzielniania się  wychowanków pieczy zastępczej.

Uczestnicy Konferencji po jej zakończeniu, wspólnie z rodzinami zastępczymi wzięli udział w Pikniku, który rozpoczął się występami artystycznymi wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. W dalszej części zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Wierbce, grupa taneczna Cheerleaders z Zespołu Szkół w Pilicy, wychowankowie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z terenu powiatu zawierciańskiego oraz Zespół Romski CIERHEŃ z Zawiercia.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, które zapewnili Organizatorzy IX Pikniku w postaci dmuchanej zjeżdżalni, suchego basenu z piłeczkami, trampoliny, żółwia wspinaczkowego. Dużą atrakcją dla dzieci i rodzin był przejazd konną bryczką i motocyklami. Dodatkową niespodzianką była prezentacja sprzętu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierbce i Kleszczowej, która również zorganizowała wiele ciekawych atrakcji związanych z pracą strażaka.

Uczestnicy Pikniku otrzymali ciepły posiłek i napoje, które zapewniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Obecność rodzin, radość i uśmiech na twarzach dzieci były najcenniejszym podziękowaniem i ogromną satysfakcją dla organizatorów Pikniku. Podczas imprezy towarzyszyła nam słoneczna aura, pogoda ducha i miła atmosfera.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy, zwłaszcza Burmistrzowi Miasta i Gminy Pilica - Panu Arturowi Janosik, Dyrektorowi Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego - Panu Janowi Lamch oraz Kierownikowi Oddziału Biura Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Smoleniu - Panu Jakubowi Mastaj składamy serdeczne podziękowania, natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas.

Dyrekcja
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Zawierciu

czytano: 1139 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 1