Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Klara, Roman
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Spotkanie dla dzieci z rodzinnych form pieczy zastępczej i ich opiekunów

Strona główna » Aktualności » Spotkanie dla dzieci z rodzinnych form pieczy zastępczej i ich opiekunów

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

W ramach promocji idei rodzicielstwa zastępczego dnia 24 lutego 2016r. w Zajeździe "Amazonka" w Zawadzie Pilickiej odbyło się spotkanie "Przy ognisku" dla dzieci z rodzinnych form pieczy zastępczej i ich opiekunów z terenu Powiatu Zawierciańskiego.

Zaproszonych gości, w imieniu organizatorów powitał Pan Adam Witas - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu oraz Pani Jadwiga Miśkiewicz - Zastępca Dyrektora  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Zarząd Powiatu reprezentował Pan Konrad Knop - Wicestarosta, który  w swoim wystąpieniu wyraził podziękowanie dla wszystkich rodziców zastępczych i opiekunów za trud i wysiłek jaki podejmują na co dzień oraz życzył owocnego spotkania i dla dzieci dobrej zabawy. Wszystkie dzieci otrzymały od Wicestarosty Zawierciańskiego słodki upominek.

Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, m.in.: zabaw proponowanych przez zespół animatorów, przejażdżki zaprzęgiem konnym oraz samodzielnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu zapewniło uczestnikom tegorocznego spotkania ciepły posiłek, napoje oraz różnego rodzaju słodkości.

Spotkanie "Przy ognisku" miało na celu integrację rodzin zastępczych i ich wychowanków oraz stanowiło okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń na temat pracy z dziećmi i ich wychowania. Dało również możliwość obserwacji zachowania podopiecznych w trakcie zabawy oraz ich relacji z innymi dziećmi i otoczeniem. Udział w spotkaniu był też formą odpoczynku od codziennych obowiązków.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy składamy podziękowania, natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność i dobrą zabawę.

czytano: 829 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 2