Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Projekt Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim

Strona główna » Aktualności » Projekt Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny, Logo Śląskie Pozytywna energia,  Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Powiat Zawierciański przystąpił do realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich "Partnerstwo na rzecz aktywnej integracji w powiecie zawierciańskim".

Jest to zadanie realizowane z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w ramach osi priorytetowej IX. Włączenie społecznie, działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Głównym celem projektu jest aktywizacja 300 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu zawierciańskiego, poprzez zastosowanie usług aktywnej integracji obejmującej działania społeczne, zawodowe, zdrowotne i edukacyjne.

Realizacja projektu oparta jest na partnerstwie publiczno - społecznym. Partnerami Powiatu Zawierciańskiego jest Gmina Zawiercie oraz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne.

W imieniu Powiatu (Partnera Wiodącego) zadania „Kompleksowe działania na rzecz aktywnej integracji” realizować będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. W imieniu Partnera nr 1 - Gmina Zawiercie, zadanie "Kompleksowe działanie na rzecz aktywnej integracji w gminie Zawiercie" będzie realizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu,
a Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne (Partner nr 2) zrealizuje "Zajęcia reintegracji społeczno-zawodowej w ramach Centrum Integracji Społecznej".

Łączna wartość projektu wynosi - 4 999 999,61 PLN,

z tego:

dofinansowania z UE wynosi  -  4 249 999,67 PLN,

wkład własny Partnerów - 749 999, 94 PLN.

Projekt będzie trwał do 31 grudnia 2017 roku.

czytano: 908 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 1