Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Konferencja i VIII Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2015r.

Strona główna » Aktualności » Konferencja i VIII Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego - 2015r.

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Występ artystyczny dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Zawierciu

Świętowanie Rodzicielstwa Zastępczego już na stałe zagościło w kalendarzu imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Tradycyjnie jak co roku Centrum po raz VIII uczciło dzień 30 maja, który został ogłoszony przez Sejm RP Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w tym roku odbyły się w Gminie Ogrodzieniec.

W dniu 30.05.2015r. pod patronatem Starosty Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec w Centrum Rozrywki "JURA" została zorganizowana konferencja promująca rodzicielstwo zastępcze, w której wzięli udział zaproszeni goście m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa, Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona, Wicestarosta Zawierciański Pan Konrad Knop, Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Pan Andrzej Mikulski, Przewodniczący Rady Miejskiej Urzędu Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu Pan Zygmunt Podsiadło, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach Pani Marietta Hełka, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego Pani Maria Milejska, Skarbnik Powiatu Zawierciańskiego Pani Halina Mackiewicz, Radni powiatowi, Radni i Sołtysi Gminy Ogrodzieniec, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Ogrodzieńcu.

Uczestników konferencji powitał Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Pan Andrzej Mikulski, natomiast oficjalnego otwarcia dokonali: Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Stanisław Dąbrowa.

Wśród prelegentów swoje wystąpienia zaprezentowali:

  1. "Rodziny zastępcze w powiecie zawierciańskim" przedstawił Pan Adam Witas Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.
  2. "Zadania samorządu województwa w systemie wspierania rodziny i pieczy zastępczej" przedstawiła Pani Marietta Hełka, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach.
  3. "Idea rodzicielstwa zastępczego" przedstawiła Pani Bożena Gwizdek, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zawierciu.

Po zakończeniu Konferencji jej uczestnicy, wspólnie z rodzinami spokrewnionymi, niezawodowymi i zawodowymi, wzięli udział w Pikniku, który rozpoczął się występami artystycznymi wychowanków świetlic środowiskowych w Ogrodzieńcu, zespołu Marżonetek, w dalszej części zaprezentowali się wychowankowie placówek opiekuńczo - wychowawczych z terenu naszego powiatu.

Wszystkie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, które oferuje Centrum Rozrywki "JURA" w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni, karuzel, placów zabaw, przejazdu bajkową ciuchcią i kolejką, zjazdu na rollercoasterze, basenu z łódkami, gokartów, rodeo oraz suchego basenu z piłeczkami.

Uczestnicy Pikniku otrzymali ciepły posiłek i napoje, które zapewniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. W trakcie trwania Pikniku pracownicy OPS w Ogrodzieńcu częstowali gości słodkimi wypiekami, sokami a bajkowe postacie rozdawały cukierki.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy składamy podziękowania,   natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom dziękujemy za obecność.

czytano: 1048 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 2