Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Klara, Roman
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Program Wyrównywania Różnic Między Regionami II

Strona główna » Aktualności » Program Wyrównywania Różnic Między Regionami II

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Zdjęcie samochodu marki Mercedes Sprinter, koloru białego zakupionego przez Gminę Pilica na potrzeby osób niepełnosprawnych

Zgodnie z umową zawartą z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje dofinansowania w zakresie likwidacji barier  transportowych i architektonicznych dla podmiotów, które złożyły projekty.

Dofinansowanie obejmie zakup dwóch pojazdów do transportu osób niepełnosprawnych zgodnie z projektem Gminy Pilica i Gminy Irządze oraz dwie inwestycje w zakresie likwidacji barier architektonicznych realizowane przez Gminę  Łazy (podjazd  do Przedszkola Publicznego przy ul. Kolejowej 8) oraz Szpital Powiatowy w Zawierciu (montaż windy dla osób niepełnosprawnych).

Pierwszą zrealizowaną inwestycją jest zakup autobusu 16 osobowego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych przez Gminę Pilica. Autobus jest wyposażony w elementy pozwalające na transport osób na wózkach inwalidzkich i będzie służył do codziennego transportu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do placówek edukacyjnych.

 

czytano: 934 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 1