Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Konferencja oraz Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2014r.

Strona główna » Aktualności » Konferencja oraz Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2014r.

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Występ artystyczny wychowanków Ośrodka Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Święto Dnia Rodzicielstwa Zastępczego już na stałe zagościły w kalendarzu imprez organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu.

Tradycyjnie jak co roku tut. Centrum po raz VII uczciło dzień 30 maja, który został ogłoszony przez Sejm RP Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w tym roku odbyły się na terenie Miasta i Gminy Pilica.

W dniu 29.05.2014r. pod patronatem Starosty Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pilica w Urzędzie Miasta i Gminy Pilica została zorganizowana konferencja promująca rodzicielstwo zastępcze, w której wzięli udział zaproszeni goście m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego - Pan Adam Rozlach, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu - Pan Witold Grimm, Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Pani Janina Dulbińska - Przybylik, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pilica- Pan Jan Pająk, radni i sołtysi gminy Pilica, a także pracownicy szkół, ośrodka pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Uczestników konferencji powitał Burmistrz Miasta i Gminy Pilica Pan Michał Otrębski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu Pan Adam Witas.

Wśród zaproszonych prelegentów swoje wystąpienia zaprezentowali: Pani Hanna Gębicka - Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, która przedstawiła temat "Rodzinna opieka zastępcza w Powiecie Zawierciańskim".

"Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny" przedstawiła Pani Marietta Hełka - Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach.

W dalszej części konferencji wystąpiła Pani Magdalena Adamczyk - psycholog Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, która przybliżyła uczestnikom konferencji tematykę "Problemów adaptacyjnych dzieci i młodzieży w rodzinach zastępczych".

Podsumowaniem konferencji było wystąpienie Pani Beaty Bujak - zawodowej rodziny zastępczej o charakterze pogotowia rodzinnego, która podzieliła się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami w opiece nad dziećmi.

 

VII Piknik Rodzin Zastępczych

Drugim dniem obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego był VII Piknik Rodzin Zastępczych, który został zorganizowany w dniu 31.05.2014r. na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Pilicy. Tegoroczna impreza gościła rodziny zastępcze i wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu zawierciańskiego. Zaproszonych gości powitali Starosta Zawierciański Pan Rafał Krupa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu - Pan Adam Witas oraz Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Pani Janina Dulbińska - Przybylik.

Podczas zabawy nasi milusińscy mogli oglądać programy artystyczne przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Pilicy oraz wychowanków placówek opiekuńczo - wychowawczych z powiatu zawierciańskiego. Dodatkową dawkę dobrej zabawy dostarczyły dzieciom gry i zabawy prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Pilicy. W rozgrywkach sportowych tj. turnieju piłki nożnej oraz piłki siatkowej zwycięskim drużynom zostały przyznane medale oraz puchary ufundowane przez Starostę Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pilica.

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami uczestniczyli również w wielu konkurencjach sportowych, za które otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Nasi milusińscy dodatkowo mogli korzystać z różnego rodzaju atrakcji w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni oraz suchego basenu z piłeczkami. Kolejną atrakcją była możliwość malowania twarzy. Artystyczne makijaże wykonywała Pani Justyna Flohr- pełnoletnia wychowanka OUOW Zawiercie.

Zaproszeni goście mieli zapewniony ciepły posiłek i napoje. Podczas pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dzieci otrzymały słodkie upominki w postaci czekolad oraz cukierków ufundowanych przez Starostę Zawierciańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pilica.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę imprezy składamy podziękowania,   natomiast uczestnikom i zaproszonym gościom za obecność i dobrą zabawę.

Dodatkowo pragniemy gorąco podziękować Panu Leszkowi Sobota Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 w Pilicy oraz gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w organizację tegorocznego Pikniku Rodzin Zastępczych.

Szczególne podziękowania należą się naszym tegorocznym sponsorom: Dyrektorowi OSiR Zawiercie Panu Witoldowi Grimowi, Dyrektorowi MOK Zawiercie Panu Andrzejowi Daneckiemu, PSS "Społem" w Zawierciu, Panu Witoldowi Brodzik właścicielowi Zakładów Produkcyjnych "B-D" S.A.,  Panu Arturowi Janosik Zastępcy Dyrektora Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Dyrektorowi OSiR Łazy Panu Konradowi Knop.
 

czytano: 1807 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 1