Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
piątek, 7 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Donata, Kajetan
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Projekt - Przyszłość dla Młodych

Strona główna » Aktualności » Projekt - Przyszłość dla Młodych

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Firma Cityschool s.c. realizuje projekt "Przyszłość dla Młodych" dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej).

Projekt jest skierowany do grupy 60 osób (w tym do minimum 36 kobiet):

 • w wieku 15-27 lat,
 • niezatrudnionych,
 • zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia i/lub ubóstwa,
 • zamieszkałych na terenie woj. śląskiego, w powiatach: myszkowskim lub zawierciańskim.

W ramach wsparcia projektowego przewidziana jest następująca ścieżka doradczo-szkoleniowa dla każdego uczestnika projektu (UP) - ze względu na zaplanowane dwie tury działań doradczo-szkoleniowych w nawiasach podane są dwa terminy wynikające z harmonogramu realizacji projektu:

 1. Uczestnictwo w doradztwie związanym z tworzeniem Indywidualnego Planu Działania (IPD) składające się ze: Spotkania indywidualnego - 6h, Spotkania grupowego  - 12h, w grupie ok. 10 osobowej, średnio dwa razy w tygodniu. Celem uczestnictwa w zajęciach związanych z tworzeniem IPD jest pomoc służąca rozwiązaniu problemu zawodowego, zaplanowanie aktywności UP w kierunku zmiany umożliwiającej zdobycie zatrudnienia. IPD przewiduje 2 etapy: tworzenie przez UP IPD we współpracy z doradcą zaw. oraz kontynuację działań przez UP zw. z weryfikacją lub osiągnięciem celu. W czasie zajęć zostanie zapewniony poczęstunek.
 2. Uczestnictwo w doradztwie psychologicznym:
  Spotkanie grupowe – 20 h, w grupie ok. 10 osobowej, średnio dwa razy w tygodniu; Celem uczestnictwa w zajęciach związanych z doradztwem psychologicznym jest wzrost pewności siebie UP i nabycie umiejętności poruszania się po rynku pracy. W ramach zajęć poruszane będą takie zagadnienia jak: autopromocja w procesie rekrutacyjnym, porady specjalisty w zakresie psychologii, sposoby radzenia sobie ze stresem. UP poznają także metody rekrutacji i selekcji (m.in. związane z przygotowaniem CV i listu motywacyjnego). W czasie zajęć zostanie zapewniony poczęstunek.
 3. Uczestnictwo w szkoleniu zawodowym
  Spotkania grupowe – 20 spotkań po 6 h każde, średnio dwa razy w tygodniu; UP będzie mógł wybrać jedno ze szkoleń: a.Projektant stron WWW - tematyka szkolenia: HTML/CSS, PHP/MySQL, Grafika rastrowa, Dynamiczne elementy graficzne, System zarządzania treścią, Warsztaty Webmasterskie, E-Marketing; b.Projektant baz danych - tematyka szkolenia: Podstawowe bazy danych, rekordy i operacje na rekordach, tworzenie relacyjnych baz danych, kwerendy, formularze i kontrolki, raporty, dodatkowe narzędzia formularzy i raportów, eksportowanie, importowanie i łączenie danych, bezpieczeństwo, kopie zapasowe.

Po ukończeniu doradztwa i szkoleń UP uzyska możliwość odbycia 6 miesięcznego stażu.

Szczegółowe informacje:

tel. kom: 792 305 738

e-mail: przyszloscmlodych@cityschool.pl

www.przyszloscmlodych.cityschool.pl

czytano: 1674 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 2