Przejdź do treści Strona główna Strona w wersji domyślnej Tłumacz dla osób niesłyszących Elektroniczna skrzynka podawcza
niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Klara, Roman
BIP
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Kontakt

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ZAWIERCIU

ul. Daszyńskiego 4, 42-400 Zawiercie
tel: 32/ 67 107 48 do 50
fax: 32/ 67 107 48
e-mail: sekretariat@pcpr.zawiercie.powiat.pl

Godziny urzędowania:
Poniedziałek: 7.00 - 16.00
Wtorek - Czwartek: 7.00 - 15.00
Piątek: 7.00 - 14.00

więcej informacji kontaktowych

Galeria

Konferencja w sprawie współpracy jednostek pomocy społecznej w powiecie zawierciańskim

Strona główna » Aktualności » Konferencja w sprawie współpracy jednostek pomocy społecznej w powiecie zawierciańskim

wielkość tekstu:A czcionka mała | A czcionka średnia | A czcionka duża

Przy stole konferencyjnym siedzący uczestnicy spotkania i prowadząca dyskusję Zastępca Dyrektora PCPR Zawiercie Pani Hanna Gębicka

W dniu 27.09.2013r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej z Powiatu Zawierciańskiego, które poświęcone było następującym tematom: współpracy w zakresie wynikającym z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, w szczególności pracy asystentów i koordynatorów, zasadom orzekania o niepełnosprawności, realizacji zadań w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz monitoringowi Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Zawierciańskim na lata 2011 – 2020.

Uczestników spotkania powitał Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Pan Rafał Porc oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu Pan Adam Witas, natomiast całość spotkania poprowadziła Pani Hanna Gębicka Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu, która również omówiła zasady współpracy asystentów z koordynatorami zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r. Poz. 135).

Zastosowanie w/cyt. ustawy w praktyce, napotykane trudności przedstawiła Pani Agnieszka Potempska-Kubat Starszy Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Kwestie dot. osób niepełnosprawnych szczegółowo omówiła Pani Małgorzata Rzekiecka-Muszyńska Kierownik Zespołu ds. Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W trakcie spotkania, po zakończeniu każdego tematu, uczestnicy podejmowali dyskusje na temat omawianych kwestii oraz zgłaszali potrzeby, min. o rozszerzenie działalności Punktu Konsultacyjnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu poprzez prowadzenie terapii rodzinnej i małżeńskiej.

czytano: 1653 razy

źródło: pcpr.zawiercie.powiat.pl

Strona główna
Jeśli jesteś wrażliwy, masz otwarte serce i możesz przyjąć do rodziny dziecko pozbawione domu, zgłoś się do nas. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Powiat zapewni Ci środki finansowe na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka powierzonego w rodzinę zastępczą. Pamiętaj, człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. Każdy, kto chciałby utworzyć rodzinę zastępczą, może zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Deklaracja dostępności
osób online: 3